Ürün Çekimi

Ürün Çekimi

Ürün çekimi konusunda … yıla aşkın tecrübe ve uzman bir kadroyla karşınızda bulunmaktayız. Ürününüzü hak ettiği değerde sergilemek ve müşterinizin aklınızda yer edinmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Bizler en son teknolojiye sahip ekipmanlarımız, profesyonel ve dinamik prodüksiyon ekibimiz ile oldukça dikkatli bir hazırlık gerektiren ürün fotoğraf çekimi ve ürün video çekimi gibi prodüksiyon hizmetleri için müşterilerimize daima en iyi deneyimi sunmaktayız.

Ürün çekimi tamamlandıktan sonra ürün rötuşu, photohop ve capture one programları kullanılarak yapılmaktadır. Post prodüksiyon hizmetleri dahilinde elde edilen görselleri sizlere yayına hazır içerikler olarak teslim etmekteyiz.  Sunduğumuz çekim hizmetleri içerisinde iç ve dış giyim çekimleri, aksesuar ve kozmetik ürün çekimleri gibi dergilerde, kataloglarda, e-ticaret sitelerinde, çevrimiçi ve çevrimdışı reklamcılık gibi bir çok alanda gereksinim duyulan çekimler de yer almaktadır.

Öncelikle sunmuş olduğumuz ürün çekimi hizmetini sizlere açıklamak isteriz. Ürün çekimi; ürün fotoğraf çekimi ve ürün video çekimi olarak iki ana başlığa ayrılır.

Ürün fotoğrafçılığı, ürünlerin dikkat çekici bir şekilde fotoğraflanması ve müşteride etki bırakarak satın alma dürtüsü oluşturması adına yapılan hizmetin adıdır. Etkileyici bir ürün fotoğrafı binlerce web sitesine eşdeğer olabilmektedir.

Aynı şekilde ürün video çekimi, ürünün kısa tanıtım videoları ile ürünü odaklama ve ürünü her yönden ön plana çıkararak alıcıda bir etki bırakmak adına sunduğumuz profesyonel hizmetin adıdır.

E-ticaret sitelerinde tüketici psikolojisi üzerine yapılan bir araştırmaya göre tüketicilerin %93’ü satın alma sürecinde görseli temel belirleyici faktör olarak görmektedir. Bu noktada kalite standartları yüksek bir ürün çekimi ikna edici görsel içerikler anlamına gelmektedir.

Peki ürün görselleri, satın alma esnasında müşteriyi neden bu kadar çok etkiler?

Yapılan bir araştırmaya göre beynimiz görsel datayı metinlere oranla daha hızlı işlemektedir.  Bu sebeple, müşterilerinizin ürünü satın alma kararı sırasında ürün çekiminde önemli bir rol oynayan ürün görseli tabi ki kaliteli olmak zorundadır. Yani diyebiliriz ki, görseller karar verme sürecinin önemli bir parçası olmakla birlikte ürün satın alma oranlarını bir hayli arttırmaktadır.

Peki bizler ürün fotoğraf çekimi, ürün video çekimi ile ilgili nasıl bir hizmet sunuyoruz?

Öncelikle iç giyim ve dış giyim fotoğraf çekimi olarak sunduğumuz hizmette elbise fotoğraf çekimi, takım elbise ve abiye fotoğraf çekimi, gelinlik fotoğraf çekimi, pijama fotoğraf çekimi, jean ve ceket fotoğraf çekimi, gömlek fotoğraf çekimi ve triko fotoğraf çekimi gibi moda sektöründe en çok dikkat çekecek görselleri ortaya çıkararak müşterilerimize en iyi deneyimi sunmayı hedeflemekteyiz.

Genelde ürün çekimi iki ayrı konsept etrafında yapılabilmektedir.

1.  Stüdyo Çekimi

Stüdyoda ürünün ön plana çıkarıldığı çekimler. Bu konseptte amaç, ürünü ön plana çıkararak, farklı açılardan ürünü en iyi şekilde göstermektir.

2. Dış Çekim

Ürünün ilgili ortamda ya da tamamlayıcı ürünler ile desteklendiği içerik veya yaşam tarzı çekimleri. Görseller, bir hikaye ile verilmek istenen algı ile sosyal medya, blog postlar, e-postalar ya da diğer pazarlama kanalları için uygunluk teşkil etmektedir.

Dış giyim ile birlikte aynı şekilde iç çamaşırı fotoğraf çekimi ve mayo fotoğraf çekimi hizmetimiz de mevcuttur.

Peki bir fotoğraf çekiminin kaliteli olabilmesi için en çok neye dikkat etmemiz gerekir?

Özellikle aksesuar fotoğraf çekiminde stüdyo çekimi ön plana çıkmaktadır. Bünyemizde bulundurduğumuz stüdyomuz, profesyonel aksesuar fotoğrafçılarımız ve en son teknoloji ekipman kadromuzla dünya standardında ürün çekimi kalite standardı sunmaktayız.

Bizler hem doğal ışık hem de stüdyo ışığı kullanarak, konsepte ve ürüne en uygun olabilecek çekim set up seçeneğini belirleyerek ürün çekiminizi yapmaktayız.

Gelişen teknoloji ile birlikte her geçen gün dijitalleşen dünyada e-ticaret siteleri sınır tanımadan portföylerini genişletmekte ve güvenlik unsurlarını en üst seviyeye taşımaktadır. Bu gelişmelerle beraber mücevherat gibi pahalı olabilecek ürünlerin de satışları yavaş yavaş online dünyaya giriş yapmış bulunmaktadır. Mücevher fotoğraf çekimi de bir hayli emek isteyen ürün fotoğraf çekimi işlerinden biridir.

Ve tabii ki ürün fotoğrafçılığı sadece fotoğrafı çektiğimizde biten bir süreç değildir. Daha sonrasında fotoğraf üzerinde yapılan post prodüksiyon işlemleri de bu işin kalitesini arttıran hizmetlerimizden biridir. Çektiğimiz görselleri yayına hazır hale getirip sizi hiç bir zahmete sokmadan ürünlerinizi sergilemenize yardımcı oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir